20 Ocak 2015 Salı

Angelina Jolie Voight Pitt
Angelina Jolie Voight (4 Haziran 1975, Los Angeles), ABD'li sinema oyuncusu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu (UNHCR) İyi Niyet Elçisi.

Üç Altın Küre, iki Sinema Oyuncuları Derneği Ödülü ve bir de Oscar sahibidir. Hayırsever çalışmalarıyla da tanınan Jolie, pek çok kez dünyanın en çekici insanları listelerinde yer aldı.İlk kez 1982'de babasının oynadığı Lookin' to Get Out (1982) filminde görülen Jolie'nin oyunculuk kariyeri düşük bütçeli bir film olanCyborg 2 (1993) ile başladı. 
İlk başrolünü Hackers (1995) filmi ile aldı. Önemli övgüler alan biyogrofik filmler olan George Wallace(1997) ve Gia'da (1998) başrolde oynadı ve Girl, Interrupted'daki (1999) performansı ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Akademi Ödülü aldı.
 Lara Croft: Tomb Raider (2001) filmi ile büyük başarı sağlayarak dünyaca ünlü tanınmış bir oyuncu haline geldi. Sonrasında ise Hollywood'un en çok tanınan ve en çok kazanan oyuncularından oldu. 
Şimdiye kadarki en büyük ticari kazancını aksiyon-komedi türünde olan Mr. & Mrs. Smith (2005) ve animasyon türündeki Kung Fu Panda (2008) ile sağladı.

Yaşadıkları evleri tam olarak neresi bilemiyorum. Bir çok evden bahsediliyor. Sadece sahip oldukları bir kaç ev şunlardır diyebiliyorum.

Jonny Lee Miller ve Billy Bob Thornton'dan boşanan Jolie, oyuncu Brad Pitt ile birlikte yaşamaktaydı. 

Tüm dünyada basınının büyük ilgisini çeken bir ilişkiye sahip olan Jolie ve Pitt; Maddox, Pax ve Zahara olmak üzere üç evlatlık; Shiloh, Knox ve Vivienne olmak üzere üç biyolojik çocuğa sahiptir.Biyolojik çocuklarından ilki kendini erkek gibi hissettiği için böyle giyinmeyi tercih ediyormuş. İlk gördüğümde böyle bir şeyden, hatta çocuklarının cinsiyetinden haberim yoktu ancak çok yakışıklı olacak bu çocuk demiştim. Bu konuda başarı olduğunu ispatlayan bir durum olsa gerek.


Geçtiğimiz yıl evlenen çift çocuklarıyla sade bir törenle evlenmişti.
 Fotoğraflarla Angelina :
 


Angelina dress golden globes 2015

|
Angelina Jolie ve annesi Marcheline Bertrand
|

ANGELINA JOLIE'NİN AİLESİ 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder